Kacper fotografował przebieg powodzi i działania podejmowane przez mieszkańców Sandomierza od 19 maja do końca czerwca, latając na paralotni nad obszarem blisko 100 km2 zalanych przez wodę. Cykl "Powódź z nieba" pokazuje skalę zjawiska z perspektywy niedostępnej dla uczestników wydarzeń. Na zdjęciach można jednak dojrzeć szczegóły, jak reakcje ludzi, czy wręcz wyraz ich twarzy, zazwyczaj niewidoczne dla ludzkiego oka z dużej wysokości. Całość tworzy dramatyczny obraz katastrofy, widzianej z lotu ptaka.

W okresie maj – czerwiec, kiedy zmagania mieszkańców Sandomierza z żywiołem śledziła cała Polska, wybrane z tych zdjęć zdominowały publikacje w polskiej prasie. Teraz 30 najciekawszych z nich będzie można po raz pierwszy zobaczyć w dużym formacie 1 x 1,5 m na rynku Starego Miasta w Sandomierzu.

Warto przyjechać tutaj nie tylko ze względu na wystawę. Ważnym źródłem dochodów mieszkańców jest turystyka, która po powodzi niemal zamarła. Zapamiętaliśmy katastroficzne relacje mediów z okresu powodzi, widok zrujnowanych domów, sprzętów czyszczonych z mułu. Jednak mimo wielkich zniszczeń spowodowanych przez wodę, Sandomierz zachował swoje cenne zabytki. Położona na wzgórzu Starówka, główna atrakcja turystyczna miasta, pozostała nietknięta.