Kacper Kowalski, ubiegłoroczny laureat nagrody World Press Photo, urodził się w 1977 roku w Gdańsku. Z wykształcenia architekt i licencjonowany instruktor paralotniowy, jako fotograf specjalizuje się w zdjęciach z lotu ptaka. Za swoje fotografie lotnicze otrzymał nagrody i wyróżnienia w najważniejszych polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych, między innymi: Nikon Photo Contest International, Grand Press Photo, National Geographic, Pilsner Urquell International Photography Award (IPA), Sony Worlds Photography Awards.

W fotografiach Kacpra Kowalskiego perspektywa z lotu ptaka nadaje unikalny kontekst klasycznym tematom fotograficznym, takim jak natura, cywilizacja i przemysł. Wykorzystując niezwykłą perspektywę i kontrolę nad obrazem, jaką posiada będąc jednocześnie fotografem i pilotem, Kacper pokazuje wzory, symetrie i asymetrie zazwyczaj niedostępne dla przechodnia. www.kacperkowalski.pl


Polska Agencja Fotografów FORUM
jest obecna na rynku prasowym i wydawniczym od 1994 roku. Współpracuje z ponad czterystoma autorami, którzy rejestrują życie kulturalne, społeczne, polityczne Polski. Agencja dystrybuuje także zdjęcia ponad sześćdziesięciu agencji zagranicznych. Są wśród nich m.in. Reuters, DPA, Itar-Tass.

Klienci FORUM to ogólnopolskie i lokalne dzienniki, tygodniki opinii, magazyny lifestylowe, prasa kobieca i wiele tytułów prasy zagranicznej. Agencja współpracuje ponadto z wydawnictwami książkowymi, telewizjami, portalami internetowymi oraz agencjami reklamowymi.

FORUM jest także wydawcą i współautorem publikacji książkowych, między innymi trzytomowej “Księgi Listów PRL-u”, albumu “Warszawa. Ballada o okaleczonym mieście” oraz albumu “Powódź”, nagrodzonego w 1998 roku przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w kategorii "Najpiękniejsze Książki Roku 1997". www.forum.com.pl


Koncepcja wystawy: Jarek Stachowicz

Kontakt:

Karolina Skraba
koordynacja wystawy i działania PR
tel. kom. +48 519 473 969
e-mail